Nečekané výdaje už nemusí být problém

Možná už jste slyšeli, že ideální stav je, když máte na spořícím či běžném účtu neustále k dispozici našetřen minimálně trojnásobek vašich měsíčních výdajů, a to pro případ nečekaných událostí. Ještě častěji je dokonce doporučován jejich šestinásobek. Tato železná rezerva by měla být daná někde bokem, tak, abychom do ní opravdu nesahali jen tak. Zároveň však v kritickém období musí být okamžitě k výběru.

Je to pěkná teorie, praxe ale v mnoha rodinách značně pokulhává. V případě napjatého rozpočtu bývá problém vůbec vyjít do další výplaty a zakládání spoření je utopií. Co tedy dělat, pokud nemáte žádné volné prostředky, ale nečekaně je nutně potřebujete?

U spotřebičů řešte záruku

V případě, že se vám rozbil některý ze spotřebičů, řešení vlastně může být úplně snadné. Zkuste zapátrat po účtence či záručním listu. Někdy prodejci nabízejí i prodlouženou záruku, takže šanci na opravu či výměnu zdarma máte i déle než dva roky. V případě, že už tato varianta možná není, zapátrejte, zda by byla možnost ho dát opravit na vlastní náklady. Toto řešení by vás mnohdy vyšlo levněji než nákup nového produktu.

Až pokud vyčerpáte všechny možnosti, začněte uvažovat o tom, jak získat peníze na koupi. Řešením může být půjčka přes internet nebo výhodná SMS půjčka. Často jsou na ně různé akce, takže v důsledku nemusíte nic přeplatit. Výhodou je, že je vyřídíte opravdu snadno a rychle. Pokud nechcete převod na účet, ale peníze na ruku, můžete je mít i během několika hodin.

TIP: Plánujete koupi nového spotřebiče? Popozerajte si najvnovší leták Alza nebo Euronics a nakupujte produkty za zlevněné ceny! Všechny letáky ze sekce elektroniky naleznete na Letakomat.cz

Vyřizujte z domova

Nejen v situaci, kdy potřebujete rychlou finanční injekci, je nejlepším řešením zapátrat online a vybrat si tu nejvhodnější nabídku. Velmi si usnadníte práci, když využijete prověřený srovnávač půjček. S jeho pomocí zdarma získáte informace, kde zažádat o půjčku s nejnižším úrokem. Porovná vám nabídky bank i nebankovních společností a s jeho pomocí zvládnete následně o peníze rovnou zažádat. Nejlepší podmínky k vašemu úvěru tak získáte snadno z domova a navíc nebudete plýtvat svým časem při zdlouhavém porovnávání jednotlivých nabídek.

Nezvládáte týden před výplatou?

Možná jste původně počítali s tím, že nečekaný výdaj zvládnete sami bez cizí pomoci. Ale týden před výplatou se ukázalo, že na vašem účtu i v peněžence je vymeteno a vy nemáte ani na nákup jídla nebo zaplacení poplatků za bydlení. V tomto případě vám pomůže rychlá půjčka před výplatou. Jak už jste asi pochopili z jejího názvu, pro tyto účely je přímo určená. Vypůjčené prostředky obvykle můžete vrátit ihned po obdržení mzdy a díky tomu zaplatíte minimální částku na úrocích. Půjčit si můžete jen pár stovek nebo i desetitisíce, záleží na vašich potřebách a schopnosti následně splácet.

A co potom?

Současný problém s chybějící finanční rezervou už zkrátka nevyřešíte jinak, než rychlou půjčkou. Poté, co ji zaplatíte, vám však doporučujeme pokusit se najít rezervy ve vašem rozpočtu a začít si alespoň malé částky šetřit pro příště. Nemusíte si kvůli tomu nijak odepírat! Nejvíce peněz dá řada z nás za bydlení. Zkuste opět využít srovnávač a vyhledat si nejnižší ceny elektřiny, plynu, mobilních tarifů či internetu. Přechod k jiné společnosti je velmi snadný a zvládnete ho z velké části online. Ušetřit můžete také výměnou pojistek, třeba převedením povinného ručení jinam. No a v neposlední řadě je na místě udělat drobné změny. Třeba při každém nákupu neplatit zbytečně za jednorázovou tašku nebo vypínat vodu při čistění zubů. Každá taková malá změna vám v důsledku za rok přinese stovky korun, které nyní vyhazujete úplně zbytečně!

-PR-