Co vše by mělo krýt havarijní pojištění

Víte, které pojištění je u nás jedním z nejvíce opomíjených? Bezesporu to havarijní. Vždyť lidé, kteří vlastní motorová vozidla si tuto pojistku uzavírají pouze v některých případech. Především majitelé starších vozů fakticky havarijní pojištění neřeší a uzavírají si jen povinné ručení, a to z důvodu, že prostě musí. Jinak nehodlají investovat do pojištění ani korunu. Je to škoda, protože havarijní pojištění může člověku ušetřit nemalé peníze. Co všechno by tato pojistka měla krýt? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Co všechno by měla havarijní pojistka pokrýt?

Standardně se jedná o určitá konkrétní rizika. Vy sami jako osoba, která vůz pojišťuje, byste měli na ně dbát. Za předpokladu, že uzavřete pojistku all risk, která dokáže pokrýt veškerá rizika, jež mohou existovat. Mnohá nejlevnější havarijní pojištění. sice takovouto doložkou nedisponují, nicméně i tak mohou být výhodná. Co všechno pokrývají?

Havárie jako klasika

Způsobili jste nějakou havárii? Pokud ano a nemáte uzavřené havarijní pojištění, můžete se s jakýmkoli pojistným krytím, jež by se vztahovalo k vašemu poškozenému autu, rozloučit. Havarijní pojištění na tuto situaci myslí. Máte-li jej uzavřené, škoda bude pokryta. Buď se spoluúčastí, nebo bez ní. Vše se odvíjí od konkrétního druhu pojištění. pokryta bude škoda na autě a případně zdraví. Jestliže se poškodí vybavení jako třeba cestovní kufr, budete nový hradit sami.

Odcizení auta a vandalismus

Temné živly nikdy nespí a vy nemůžete vědět, kdy se i vaše motorové vozidlo stane jejich obětí. To samé platí i v případě vandalismu. Mnohá auta zaparkovaná na veřejných místech lákají vandaly, kteří si pak mohou vylít svou agresi právě na nich.

Živelné pohromy

Nikdy nevíte, kdy přijdou kroupy, povodně, nebo cokoli jiného. Pravda je taková, že i menší poškození vozu bývá velmi drahé. Vždyť třeba jenom takové důlky od krup. Jsou sice mnohdy titěrné, na provoz auta nemají fakticky žádný vliv, nicméně na střeše je mít nechcete. To samé platí i v případě poškrábání auta. K tomu může dojít velmi rychle a jednoduše třeba na parkovišti.

Střet se zvěří

Další klasika. Mnohdy bývá takovéto pojištění již součástí povinného ručení, nicméně nemusí tomu tak být. I proto při uzavírání havarijní pojistky myslete také na tuto skutečnost. Pokud tuto pojistku máte jako součást havarijního pojištění, vaše peněženka nezaznamená žádné úhony.

Čelní sklo a ostatní skla

Častokrát se vysypou pouze skla. Člověk si řekne, že o nic moc nejde, nicméně sena skleněných součástí aut je poměrně vysoká. Jen takové velké vyhřívané čelní sklo stojí i několik tisíc korun. I proto se vyplatí brát v potaz i pojištění této části vozu.

-PR-