Bezpečnost a ochrana

Reklamy na rychlé zbohatnutí hraním rulety, aneb jak se peníze opravdu vydělat nedají

Reklamy na rychlé zbohatnutí hraním rulety, aneb jak se peníze opravdu vydělat nedají

Na internetu můžete narazit na slibování závratných výdělků hraním rulety online. Ačkoliv se v tomto případě nejedná přímo o podvod, je potřeba zmínit, že prezentované informace jsou více než zavádějící - takhle se totiž peníze opravdu vydělat nedají.

Jak zabezpečit dům nebo byt před odjezdem na dovolenou

Jak zabezpečit dům nebo byt před odjezdem na dovolenou

V době vaší déle trvající nepřítomnosti se může váš dům nebo byt stát lákavým terčem lupičů, a proto je vhodné ještě před odjezdem myslet na to, jak jej před nezvanými hosty co nejlépe zabezpečit. Nemusíte mít přitom zrovna kvalitní bezpečnostní dveře ani drahé alarmy připojené na bezpečnostní agentury, abyste účinně ochránili váš dům nebo byt.

8 zásad bezpečného nakupování přes internetové aukce

8 zásad bezpečného nakupování přes internetové aukce

Nakupování zboží přes internetové aukce se stává stále více rozšířenějším a oblíbenějším způsobem, jak levně nakoupit širokou škálu věcí od oblečení, přes elektroniku, sběratelské kousky až po dovolené. Spousta lidí se ale této skvělé příležitosti k nákupu bojí využít, neboť internetové aukce také neblaze prosluly několika případy podvodníků.

Podvody s bankomaty

Podvody s bankomaty

Policie ČR eviduje každý rok přes sedm tisíc případů zneužití platební karty a tyto případy se stávají stále častějšími. Spousta lidí přijde o své peníze uložené v bance jen díky své nepozornosti, ale některé triky podvodníků, kteří díky bankomatům vysávají naše konta, prostě nemůže běžný klient, přicházející k bankomatu bez důvodného podezření, vůbec odhalit.

Úvěrové podvody

Úvěrové podvody

Poskytování úvěrů a půjček se stalo výnosnou živností také pro mnoho podvodníků, kteří využívají finanční potřeby lidí v nouzi k prohloubení jejich finanční krize a z toho plynoucího vlastního obohacení. Stejně tak se jako houby po dešti vyrojila celá řada podvodných firem nabízejících oddlužení nebo finanční poradenství lidem v nouzi.

Pouliční podvody

Pouliční podvody

Kolikrát Vás už na ulici zastavil podezřelý člověk, nebo Vám přímo zaklepal u dveří? Nemusí to znamenat nic, ale také může jít o podvodníka, který si Vás právě vybral za svou budoucí oběť. Zavčasu prokouknout jejich propracované falešné hry je pro nepřipraveného člověka téměř nemožné.

Stránky