Jak ušetřit na daních? Poradíme vám!

Daňové zatížení není v současné době nijak malé. Proto mnoho podnikatelů logicky hledá možnosti, jak na daních ušetřit. Kromě běžných úspor, které se týkají provozu firmy a nákladů na zaměstnance či nákup věcí do firmy, je dobrou možností i její přesun. Kam? Samozřejmě do zahraničí, konkrétně daňových rájů. V této oblasti nabízíme zakládání offshore společnosti, díky čemuž se můžete daním jak vyhnout, tak je platit pouze ve formě ročního paušálu. Nehledě na mnohem jednodušší administrativu spojenou s byznysem. A jaké jsou ty nejlepší země? Z hlediska vyhledávanosti určitě:

  • Seychely
  • Belize
  • Panama

Podnikat lze i v rámci EU

Mluvíme-li o této možnosti, nemusí to vždy znamenat, že svou firmu přesuneme do daňového ráje. I v Evropské unii totiž najdeme státy, kde nám přijde úspora na daních a menší administrativa vhod. Dobrým tipem jsou offshore společnosti Velká Británie, které jsou spojeny také s několika výhodami. Jednou z nich je třeba i to, že základní kapitál firmy může být v hodnotě pouze jedné libry. Nehledě na pozitiva plynoucí z toho, že společnost v Anglii bude působit výrazně stabilně a z hlediska prosperity i zajímavě. A daně? I ty jsou samozřejmě jednodušší než u nás.

Zůstáváte v ČR? Ušetřete na DPH a zvyšujte výdaje

Pokud zatím nepřemýšlíte nad přesunem firmy jinam, můžete se zaměřit na několik jiných cest, jak ušetřit. Jednou z nich je DPH. Můžete se tak stát plátcem a díky tomu třeba pravidelně nakupované levné laserové tonery budete mít o 21 % levnější. Totéž v podstatě platí o jakémkoliv nákupu na firmu. Navíc pokud ho uskutečníte, můžete si být jisti i tím, že snížíte svůj samotný základ daně. A s čím je toto spojeno? S faktem, že si výrazně snížíte konkrétní daň z příjmu, kterou platíte každý rok, nejpozději do konce měsíce března. I takto lze na daních ušetřit několik jednotlivých, ale i desítek tisíců korun.

-PR-