Jaké trendy v půjčkách můžeme v následujících letech očekávat?

Jestliže alespoň trošku sledujete dění na internetu, pak jistě máte alespoň obecný přehled o tom, jaká móda aktuálně letí nebo na jaké chytré telefony se můžeme těšit příští rok. Nicméně o financích a zejména pak půjčkách, se příliš nových informací nedozvíte, pokud tedy zrovna neprobíhají nějaké razantní změny v zákoně nebo úrokových sazbách. Jaké trendy tedy můžeme očekávat v budoucích letech?

Internet hýbe světem

S rozšířením internetu se postupně změnil pohled na bankovnictví, zábavu i běžné věci jako nákupy potravin. Podobně to probíhá i s půjčkami. Běžně se vám dnes ve vyhledávání nebo reklamních sekcích objeví portály, které nabízejí srovnání nebankovních půjček online a bez jakéhokoli dohledávání. Zdá se vám to snadnější než kdy jindy? To je teprve začátek!

Díky online databázím je dohledávání informací stále jednodušší, a to nejen pro nás spotřebitele. Výpis z trestního rejstříku vám na poště dodají v řádu minut. Zprostředkovatelé půjček mají bezprostřední přístup ke všem registrům dlužníků a ty bankovní se snadno dostanou k výpisům z vašeho účtu. Mohlo by to ve vás vyvolat obavy o vaše soukromí, ovšem taková už je cena za rychlost dnešní doby.

Snadnější a bezpečnější vyřízení online

Můžeme předpokládat, že internetové databáze půjdou ještě dále. Žádosti o úvěry, ať už to bude hypotéka nebo jen rychlá půjčka do výplaty, se budou vyřizovat stále rychleji a především bezpečněji. Protože budou všechny důležité informace o žadatelích dostupné online, razantně se sníží pravděpodobnost, že by půjčku dostal někdo, kdo už se nějakou dobu motá v dluhové pasti. Tím bude zajištěna bezpečnost pro poskytovatele i žadatele.

Dalším trendem, který aktuálně vychází na povrch a pravděpodobně se ještě udrží, jsou investice do půjček. Služby, kde lidé půjčují lidem, už ve světě nějakou dobu fungují, a to dost obstojně. V Česku jsou na tomto principu založené například Zonky, kde vše od žádosti až po poslední splátku vyřizujete pouze online a samotná firma hraje pouze roli zprostředkovatele. Službu si tedy můžete vyzkoušet jak z pozice investora, tak žadatele o úvěr.

Pokud jste o půjčku nikdy nežádali a ani po srovnání se nevyznáte v tom, která je pro vás vhodná a jaké s sebou nese povinnosti, vždy se raději poraďte s někým, komu věříte a o kom víte, že vám dobře poradí. Nebuďte zbrklí jen proto, že si půjčku můžete vyřídit přímo z domova a naopak tento prostor raději využijte k tomu, abyste si důkladně prošli všechny náležitosti. Za své závazky totiž ponesete zodpovědnost pouze vy sami.

-PR-