Refinancování půjček: Tyto 3 věci si promyslete předem

Termín konsolidace půjček je dnes poměrně hojně skloňovaný. Není se čemu divit, jelikož lidé na sebe berou stále více různých úvěrů, které nejsou schopni splácet. Mnohdy si mylně myslí, že sloučením několika půjček do jedné jediné celou situaci vyřeší a mají po problémech se splácením. Refinancování půjček sice může dlužníkovi pomoct, nicméně samo o sobě jeho dluhy v žádném případě nevyřeší. Pokud vás zajímají detaily týkající se právě konsolidace půjček, jste na správném místě. Zaměříme se totiž na tento proces mnohem podrobněji. Konkrétně se podíváme na to, kdy refinancovat a jaké podmínky je nejčastěji zapotřebí splňovat.

Kdy nastává čas pro refinancování?

Samotné refinancování půjček přichází vždy na popud konkrétního dlužníka. Jestliže se jedná o klasické půjčky, je výhodné hlavně tehdy, když dlužník disponuje několika úvěry, jež není možné dále splácet. Nová půjčka u jiného poskytovatele se rozvolní takovým způsobem, že ji bude možné splácet v dlouhodobějším časovém horizontu. Slučovat lze různé druhy půjček, a to jak klasické spotřební, tak i kontokorenty a mnohé jiné. Poměrně specifická je situace u hypoték. Tady se s refinancováním prakticky počítá, a to v době fixace úrokové sazbu. Tu si majitelé hypotečních úvěrů fixují dle potřeby. Standardně se jedná o pětileté fixační období, nicméně není problém nastavit si fixaci klidně i na kratší dobu. Dnes se všeobecně doporučuje fixování na delší dobu, tedy třeba i na 7 let, jelikož sazby hypoték jsou na úplném minimu. Počítá se s jejich zvýšením, důkazem čehož budiž i aktuální chování České národní banky. Ta se snaží o zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték.

Jaké jsou zpravidla podmínky refinancování?

Je jasné, že podmínky refinancování úvěrů mohou být u různých poskytovatelů jiné. Obecně lze ale hovořit o tom, že se jedná o následujících aspekty:

  • Musíte být starší 18 let.
  • U OSVČ bývá požadován vyšší minimální věk.
  • Neobejdete se bez vlastnictví běžného bankovního účtu.
  • Nesmíte mít nikde prodlení se splácením stávajících půjček.

Jak postupovat při refinancování půjčky

Jestliže se rozhodnete pro refinancování půjček, rozhodně neberte hned první nabídku, která vám přijde. Na trhu existuje obrovské množství různých společností, které tuto službu poskytují. Porovnejte si nabídky na konsolidaci půjček a budete mít jasno v tom, která nabídka pro vás bude ta nejvýhodnější. Učinit tak můžete velmi pohodlně online. Stačí si pouze třeba na stránkách hyperfinance.cz zadat požadavky na vaše refinancování a velmi rychle získáte hned několik příležitostí, Vyhodnoceny budou samozřejmě ty nejvýhodnější nabídky, jež aktuálně na trhu existují. Poté si vyberete a refinancujete dle potřeby.

-PR-