Studium cizích jazyků je investice s rychlou návratností

Naučit se cizí jazyk některou z moderních metod představuje investici, která se Vám rozhodně brzy vrátí. Otevírá totiž cestu do světa úžasných možností – pracovních i soukromých.

Zejména angličtina, světový jazyk č. 1. Dnes už se vyučuje bez učebnic a složité gramatiky, zato neustálým mluvením, aby mohl každý student ihned začít bez ostychu komunikovat.

Podle zpětné vazby je to tak ideální. Například pan Sedlák uvádí: „Konečně angličtinu chápu jako logický celek bez složitého učení nesmyslné gramatiky. Jednoduchá a velmi účinná forma výuky.“ Přidává se další studentka: „Nejsou potřeba žádné učebnice a pracovní listy, pouze mozek a dobrá nálada. Učitelé umí vzbudit pozitivní přístup k učení jazyků a nadchnout. Hodiny jsou nabité energií.“

Angličtina je dnes považována za samozřejmost a nezbytnost v mnoha profesích a situacích. Hodí se manažerům, podnikatelům, zaměstnancům, umělcům, studentům i aktivním penzistům, kteří rádi cestují, nebo se jim část rodiny odstěhovala do zahraničí a potřebují se tam dobře domluvit.

Celých 80 % všech elektronicky uložených informací na světě je v anglickém jazyce. Ten, kdo ho umí, může odebírat zahraniční streamová videa, poslouchat anglicky mluvící řečníky, sledovat živé přenosy v angličtině a dostane se k informacím, které by v češtině vůbec nenašel. Konverzuje se zahraničními hosty na odborné i osobní rovině, navazuje kontakty, získává přátele z celého světa a tím i svobodu.

Je prokázáno, že zvládnutí alespoň jednoho cizího jazyka:

  • posune člověka vpřed, zlepší mu život, často nastartuje i kariéru snů
  • umožní svobodné cestování, četbu a sledování filmů v originále
  • zvýší odolnost proti duševním nemocem, zejména „Alzheimerovi“

Rozhodující je ale naučit se anglicky efektivně, mluvením a praxí, s maximálním využitím cenného času. Tím, že se metody výuky neustále vyvíjejí, jsou i takzvaní „věční začátečníci“ konečně vtaženi do hry. Jak hodnotí jeden z nich: „Za 9 let výuky angličtiny na ZŠ a SŠ jsem nepochopil základní věci, jako jsou přítomný, budoucí a minulý čas. A ve škole LITE v tom mám jasno za týden.“ Okamžité výsledky potvrzuje i řada dalších studentů.

-PR-