Typy životního pojištění a jak vybrat to pravé?

Životní pojištění je tou pravou volbou pro každého, kdo svým finančním příjmem zabezpečuje sebe i svou rodinu. Ochrání vás v případě, že se potkáte s finančními problémy, ať už za tím stojí různé důvody. Jedná se tak o skvělý způsob, jak zajistit svou rodinu pro případ, že byste přišli o svůj příjem. Díky připojištění můžete svou rodinu chránit i pro případy úmrtí, vážného onemocnění a dalších.

Životní pojištění

Tento typ pojištění bývá rozdělován do tří základních kategorií dle toho, co balíčky nabízí. Mnohdy jsou však různě kombinovány a lze zvolit také služby navíc. Ve výsledku tak záleží hlavně na vás, co od pojištění očekáváte. Prvním typem je rizikové životní pojištění, jedná se o klasické pojištění bez spořící složky. Je tak sjednáváno pro případ úmrtí pojištěné osoby.

Nevzniká tak žádná finanční rezerva. Druhým typem je kapitálové životní pojištění. Kromě pevné částky obsahuje také zhodnocení vložených financí. Posledním typem je investiční životní pojištění. Nejenže slouží jako ochrana při úmrtí, ale především obsahuje také spořicí funkci. V případě pojistné události je tak vyplacena sjednaná částka, kromě toho jsou však finanční prostředky také zhodnoceny dle toho, jakou investiční strategii zvolíte.

Připojištění

Ke klasické nabídce životního pojištění můžete využít také připojištění. Můžete tak pokrýt řadu rizik neživotního charakteru. To vám pomůže například v situaci, kdy kvůli zdravotnímu stavu nemůže pracovat, a nedostáváte tak finanční obnos. Nabízí se úrazové připojištění, připojištění vážných chorob, nemoci, dlouhodobé péče či sportovních aktivit.

Jednotlivé nabídky se mohou různé lišit, proto je třeba vybírat pečlivě. Zvažte dobře každé kritérium, abyste získali ten nejlepší produkt. Pokud chcete získat přehled o nabídce pojištění, nabízí se pro životní pojištění kalkulačka. Díky té si můžete spočítat, na kolik vás pojištění vyjde a co z něj získáte.

Výběr pojištění

Výběr konkrétního životního pojištění už záleží pouze na vás. Mnohdy se zaměřujeme hlavně na cenu, velmi důležitý je však také rozsah služeb a pojistné krytí. Právě to totiž určuje, jak dobře jste chráněni, nikoliv cena pojištění. Ta se může měnit podle různých kritérií jako je pohlaví, věk, profese a podobně.

Jestliže se v nabídkách zrovna neorientujete, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám najdou tu nejlepší nabídku. Stačí si určit priority, co od pojištění očekáváte a jaká by měla být jeho cena. Pojištění si následně můžete sjednat online z pohodlí domova.

Nabídka nejen životního pojištění je opravdu široká a nabízí se tak různé možnosti. Proto vždy dobře vybírejte a zvažte všechny možnosti. Díky tomu budete mít ve svém životě jistotu, že i v případě, že se vám něco stane, nezůstanete vy a vaše rodina zcela bez příjmů.

-PR-