Ušetřete při svém podnikání. Jak?

Také se vám nelíbí, kolik vlastně platíte na daních a logicky s tím chcete něco dělat? Pokud ano, přinášíme vám několik tipů, jak na to. Hned ten první se týká jedné z největších daní, kterou je DPH. Ta je ve výši až 21 procent, což pro mnohé firmy nákup různého zboží výrazně zdražuje. Přitom tuto daň si můžeme nárokovat od státu. Stačí k tomu jediné – být plátce. Stát se jím však nemusí být tak úplně jednoduché. Je proto dobrou volbou prodej sro plátce DPH, tedy prodej firem, které už plátcovství mají zaregistrované. Díky tomu můžete na této dani šetřit od prvního dne svého podnikání. A to se rozhodně hodí, třeba při samotném zařizování vašeho zázemí.

Nezapomínejte také na možný nákup na firmu

Velmi dobrou cestou úspor je také to, že budete řadu věcí kupovat takzvaně na firmu. Nejenom, že tím ušetříte již výše uvedené DPH. Máte také jistotu v tom, že budete moci ušetřit i díky možnosti pravidelných odpisů. Pokud aktuálně vlastníte jenom živnostenské oprávnění, je nejvyšší čas na změny. My doporučujeme ready made sro. Jedná se o možnost koupě firmy, která je již založená a připravena k dalšímu prodeji. Je navíc bez dluhů a závazků. Samozřejmostí je, že i při její koupi lze provádět změny, v oblasti jako je:

  • Název firmy
  • Osoby jednatelů a společníků
  • Sídlo firmy

Jak na správné odměňování zaměstnanců

Pokud jste větší firma, která potřebuje zaměstnance, jistě vydáte na jejich mzdy nemalé částky. I ty mohou souviset hlavně s daňovým zatížením, ale stejně tak s tím, že ne vždy správně odhadnete, jaká by byla adekvátní odměna. Zde pomůže personální konsultant, který nejenom vybere správného pracovníka, ale může poradit i v oblasti samotného odměňování. Ne vždy to musí být jenom klasická mzda, jelikož stejně tak pomohou třeba i stravenky, nebo benefity ke mzdě. I ty mohou být možností, jak zaměstnance odměnit a přitom ušetřit.

-PR-