Vyberte si poctivou nebankovní půjčku přes internet

Na internetu dnes najdeme skutečně vše. A tak můžeme říci, že zde vcelku jednoduše najdeme také poctivou nebankovní půjčku. Jaké jsou možnosti a jakou vybrat, abychom nebyli zklamáni? Podívejte se s námi hned na několik tipů.

Nepůjčujte si bezhlavě

Nejprve se podíváme na to, k čemu vlastně může být taková půjčka určena. Určitě ne na zbytečnosti, jelikož takové jednání vás může pouze zadlužit. K tomuto tématu si můžete přečíst jeden z našich článků, a to: Nenechte se chytit do dluhové pasti. Mezi zbytečnosti tedy patří:

  • Vánoční dárky
  • Dovolená nebo jiný pobyt
  • Nejmodernější elektronika a výpočetní technika

A co je naopak správnou volbou? Třeba takové věci, které souvisí s investicí do naší domácnosti. A to ať už potřebujeme opravit nebo koupit nový spotřebič, nebo chceme vyměnit starý nábytek, či se rozhodneme k rekonstrukci. A to jsou možnosti, kterých se budeme držet i my.

Jaké půjčky na nebankovním trhu existují?

Nejprve začněme přehledem možností, který vám pomůže vybrat tu skutečně správnou. Současnou nabídku bychom mohli rozdělit do tří hlavních skupin. Začneme možností, kterou je půjčka online. Ta nabídne pár tisíc korun, během několika málo minut. Její doménou je tedy hlavně rychlost. Hodí se především při nutnosti zafinancovat nezbytnou opravu, nebo okamžitou koupi levnějšího spotřebiče. Pozor však na úroky, jelikož může patřit k nejdražším. Ne však nezbytně, protože úroková sazba může být i nulová.

Dále se dostáváme k segmentu klasických půjček. Ty reprezentují sumy v řádech několika desítek, někdy i stovek tisíc. Úroky jsou poměrně standardní, stejně jako je tomu u délky splácení, v řádu několika let. Poslední variantou jsou hypotéky. Abyste si o nich udělali lepší obrázek, doporučujeme článek Jak vybrat hypotéku. Ten nám vysvětlí, že kromě té klasické se můžeme setkat i s hypotékou americkou. Ta je oblíbená právě v nebankovním segmentu.

Důležitý je i výběr správné společnosti

Přehled možností máme za sebou. Nyní se podívejme také na přehled možných společností, u kterých si můžeme půjčit. Ty se liší třeba svou historií, stejně jako svými podmínkami, nebo přístupem ke klientům. Příkladem je třeba půjčka bez nahlížení do registru, která je poskytována i těm žadatelům, kteří měli v minulosti finanční problémy. Při výběru konkrétního poskytovatele doporučujeme dát spíše na větší a prověřené hráče na trhu, u kterých je dobré zjistit ještě konkrétní reference a hodnocení. Koho z výběru raději vynechat, to jsou společnosti neznámé, nebo zprostředkovatelské. U nich skutečně nevíme, co od nich čekat za podraz.

Na výhodnost nezapomínejme

Třetí důležitý fakt, který bychom si měli jasně ujasnit, se rozhodně týká také výhodnosti. Jasně platí, že čím nižší úrok, tím lépe. Obecně lze říci, že když se dostaneme pod 10 procent, rozhodně nemusíme být zklamáni. Roli by však mělo hrát také RPSN. I zde platí, že čím je nižší, tím je lepší. Obecně lze říci, že půjčky spojené se složitějším dokládáním a ověřováním mohou být výhodnější, než třeba půjčky bez registru. Dále platí, že z hlediska úroku jsou zvýhodněny úvěry účelové, u kterých je třeba dodat faktury a další dokumenty, prokazující nákup zboží nebo služeb.

Tu správnou najdeme online

I když se náš postup a naše tipy mohou jevit složitě, rozhodně tomu tak není. Z jakého důvodu? Vše lze dnes zvládnout přes internet, kdykoliv budete potřebovat. Budete-li postupovat podle našich rad, zúží se vám nabídka z několika desítek společností na několik konkrétních, u kterých si můžete požádat a následně porovnat, které na půjčku finálně kývnete. A aby vše bylo co nejjednodušší, určitě doporučíme používat takzvané srovnávače půjček. Veškerý přehled tak získáte na jednom místě, s jistotou přehledného řazení.

-PR-