Dejte valem zaměstnání, začněte vydělávat peníze jako podnikatel

Dejte valem zaměstnání, začněte vydělávat peníze jako podnikatel

Tak už jste také došli do bodu, kdy jste zjistili, že jako zaměstnanec nezbohatnete, k jmění se s ohledem na svůj plat neprošetříte a že jen těžko vybudujete něco pro své potomky? V tom případě Vám nezbývá, než postoupit do dalšího „levelu“ a rozjet vlastní podnikání. Dnes jsme pro Vás připravili tip, který Vám tento krok výrazně ušetří a který Vám pomůže najít odbytiště pro Vaše zboží či služby v segmentu B2B.

Tím typem je databáze kontaktů firem Albertina od společnosti Bisnode, díky které získáte přístup ke kontaktům na 2,7 obchodních subjektů působících v České republice. Je pak jen na Vás, které z těchto společností oslovíte, možností selekce je v databázi dostatek. Pojďme si teď na modelovém příkladu ukázat, jak Vám může databáze Albertina pomoci v případě, že se rozhodnete poskytovat služby praní prádla (prádelnu).

Modelový příklad

V tomto případě si v databázi Albertina vyfiltrujete společnosti, jako jsou hotely, restaurace či jídelny. Dále si vyberete společnosti s obratem větším jak 1 000 000 Kč, protože u těch je velká šance, že jim obchod funguje a budou si tak moci Vaše služby dovolit. Dále si najdete společnosti, které jsou spolehlivými plátci DPH, čímž se vyhnete tomu, že budete DPH platit 2x (viz. zde).

Následně si vyberete firmy z okruhu 20 kilometrů, které oslovíte s nabídkou Vašich služeb. Při troše obchodního umu Vám výčet těchto společností bude stačit, a pokud si své klienty budete hýčkat (tzn., neutečou Vám ke konkurenci), nebudete už muset několik let žádnou akvizici provádět.

Vypadá to snadno, že? V tuto chvíli si asi kladete otázku, jestli je v tomto a podobných případech nutné kupovat si celou databázi. Není. U Albertiny si můžete zakoupit pouze databázi firem z určitých odvětví, což samozřejmě snižuje cenu této databáze a Vám se tak dříve vrátí do jejího nákupu investované prostředky.

Hurá na živnostenský úřad

Tak, na co ještě čekáte? Hurá vyřídit si živnostenský list a začít podnikat. Každý další den v zaměstnání posouvá dobu, ve které budete finančně zajištěni a zároveň chvíli, ve které si budete moci říct, že se Vám podařilo vybudovat něco, co pomůže i dalším generacím ve Vaší rodině.

-PR-