Jak vybrat podnikatelský úvěr na míru vašim potřebám?

Jak vybrat podnikatelský úvěr na míru vašim potřebám?
Ilustrační foto | Zdroj: 

Pokud vlastníte firmu, podnikáte, nebo to máte právě v plánu a nemáte dostatek financí k uskutečnění vašich cílů, vyberte si z mnoha typů podnikatelských úvěrů poskytovaných bankou ČSOB. Při výběru úvěru je výhodné ujasnit si několik hlavních kritérií, která vám pomohou zvolit tu nejlepší variantu. Jedná se především o částku, účel, dobu splatnosti nebo výši a typ splátek. Podnikatelské úvěry banky ČSOB si pro lepší orientaci můžeme shrnout v následujících řádcích.

Procházíte-li pouze krátkodobým obdobím nedostatku financí, můžete zvolit kontokorentní úvěr. Mezi jeho výhody patří nepravidelné čerpání podle vašich potřeb až do stanoveného limitu, hrazení úrokové sazby pouze z vyčerpané částky, individuálně stanovené poplatky a také není vaší povinností předkládat účel čerpání financí. Navíc je úvěr zřízen bez udání konečné doby splatnosti s výpovědní lhůtou 3 měsíce.

Máte-li problémy s financováním provozních potřeb jako jsou například zásoby nebo bonitní pohledávky, podá vám pomocnou ruku revolvingový úvěr banky ČSOB. Takový typ úvěru je poskytován na dobu neurčitou a ve srovnání s ostatními podnikatelskými úvěry má nejnižší úrokovou sazbu, jež je splácena pravidelně každý měsíc. Poplatky jsou opět stanoveny individuálně.

Hlubší nedostatek financí na koupi, rekonstrukci, modernizaci nebo přestavbu firemních prostorů, či koupi nového vybavení vyřeší malý úvěr pro podnikatele, který dosahuje výše až 8 milionů. Doba splácení se pohybuje od 6 do 15 let, podle účelu vaší investice. Úvěr je možné čerpat jednorázově nebo postupně do 18 měsíců od platnosti smlouvy. Úroková sazba je fixní nebo pohyblivá.

Potřebujete investovat do podnikatelských potřeb nebo do propagace vaší firmy? Rychlý úvěr pro podnikatele, který profinancuje až 100 % celkové potřeby, nepotřebuje předkládat účel vašich investic, má dobu splatnosti až 5 let a pohybuje se ve výši od 50 000 do 1,5 milionu korun, může být pro vás ten pravý. Úroková sazba je fixní a o čerpání úvěru nemusíte žádat.

Našli jste favorita v některém z těchto podnikatelských úvěrů? Ať je vše odpověď jakákoli, navštivte pobočku banky ČSOB nebo její internetové stránky, kde najdete ještě mnohem více typů podnikatelských úvěrů a podrobnější informace o všem co vás zajímá.

-PR-