Malá či velká firma? Všichni mohou ušetřit!

Malá či velká firma? Všichni mohou ušetřit!
Ilustrační foto | Zdroj: 
FutureVille.cz

Ať už jste živnostník, menší či větší firma, vždy máte řadu možností, jak se zbavit zbytečných nákladů či je alespoň optimalizovat.

Živnostníci, neutrácejte zbytečně za kancelář

Jen málokterý živnostník či volnonožec potřebuje být v kanceláři každý den. Často si vystačí s prací z homeoffice, kterou může kombinovat s pronájmem reprezentativní kanceláře třeba jen na 10 dní v měsíci a virtuální kanceláří. Podívejte se na služby pronájmu kanceláří pro podnikatele všech velikostí od společnosti Regus.

Ušetřit tak můžete několik tisíc měsíčně a zároveň mít k dispozici reprezentativní kancelář a zasedací místnosti, které byste si třeba jinak nemohli dovolit.

Velkým zlomem v podnikání mnoha živnostníků je zapojení virtuální asistentky, která pomůže ulehčit práci se všemi administrativními úkoly, které můžete snadno delegovat. Může se jednat o vyhledávání informací, přípravu podkladů, komunikaci s partnery apod. Zkuste virtuální asistentku alespoň na měsíc. Uvidíte, že již nebudete chtít jinak.

Menší firmy, buďte flexibilní a nastavte procesy

Dostatečná flexibilita umožňuje menším firmám ušetřit v časech, kdy se příliš nedaří, a naopak umožňuje využít příležitostí, v momentě kdy se naskytnou.

Dobrý příklad je optimalizace nákladů na dopravu. Opravdu potřebujete koupit služební vůz? Vyplatí se to s ohledem na plánovanou četnost využití? Často se může vyplatit preferovat spíše veřejnou dopravu a na výjimečné případy využít služeb autopůjčovny (např. v Brně doporučujeme půjčovnu aut Dobrá autopůjčovna s cenami od 699,-Kč za jednodenní výpůjčku). Běžně firma auto nepotřebuje, ale občas potřebuje tři? Tuto flexibilitu zajistí jen autopůjčovna.

Další úsporu nejen nákladů, ale především času můžete zajistit správným nastavením firemních procesů. Můžete k tomu využít i výše uvedenou virtuální asistentku, která může bez vašeho přičinění automaticky kontaktovat obchodní partnery a udržovat s nimi aktivní komunikaci (včetně vyřizování telefonních hovorů apod.), urgovat nezaplacené faktury a nenapravitelné dlužníky třeba předávat k vymožení dlužné částky (např. Vymoženo.cz). Obecně tedy zařizovat veškeré pravidelně se opakující aktivity.

Velké firmy, posviťte si na energie

Větší firmy, na rozdíl od těch menších, nemohou zanedbávat náklady za energie. Především pokud máte sklad či výrobní halu, ověřte si, zdali se vám nevyplatí provést inovaci osvětlovací soustavy. Např. společnost RestoreOne vám může pomoci s výměnou staršího osvětlení za úspornější LED svítidla a celkově osvětlovací sestavu optimalizovat.

Kde se vám podařilo ušetřit ve vaší firmě?

-PR-