Odborné instituce

V této části naleznete přehled a kontakty na odborné instituce a sdružení, o nichž jsme se zmiňovali na stránkách našeho projektu. Tyto instituce jsou velmi užitečné a vřele doporučuje využít v případě potřeby jejich v naprosté většině BEZPLATNÝCH služeb...

Sdružení obrany spotřebitelů

- provozuje síť poraden po celé České republice (viz. mapa přímo na webu), na tel. čísle 900 08 08 08 (cena 8,-Kč/min) budete spojeni přímo s operátorem se kterým můžete řešit svoje problémy s reklamacemi, zakoupenými výrobky, nedodržení kupních smluv, odstupování od kupní smlouvy, atd. Spoustu již zodpovězených dotazů také najdete přímo na webu Sdružení obrany spotřebitelů

 www.spotrebitele.info

Hospodářská komora České republiky

- v tomto případě jde o web zaměřený na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů. Provozují také síť poboček po celé republice a jejich adresy můžete najít přímo na webových stránkách, kde se také dozvíte vše o mimosoudním řešení sporů. Ve zkratce jen dodáváme, že jde o velmi levnou a mnohdy překvapivě účinnou metodu jak se domoci svých práv nejen při reklamacích, ale také v případě nesplacených pohledávek od dlužníků apod.

www.adr.komora.cz

Občanská poradna při finanční tísni

- pobočky jsou zatím pouze v Praze a Ostravě, nicméně je možné obrátit se na poradnu i prostřednictvím telefonu (222 922 240 nebo na zelené lince 800 722 722 - volání na toto číslo je zdarma z celé ČR) či e-mailu. Její služby jsou naprosto BEZPLATNÉ a vřele doporučujeme jich v případě potřeby využít. Obrátit se na ně můžete i při potřebě konzultací před tím, než se rozhodnete využít některé úvěrové nabídky.

www.financnitisen.cz

Exekutorská komora ČR

- taktéž zřizuje síť BEZPLATNÝCH poraden pro občany, jejich pobočky jsou zatím v Praze, Brně a Plzni a před jejich návštěvou je nutné se dopředu telefonicky objednat na tel. 545 212 285. Jejich cílem je přinést podrobné informace o exekučním řízení a poskytnout nezbytnou právní pomoc i sociálně slabším vrstvám obyvatelstva.

www.ekcr.cz

Asociace občanských poraden

- provozuje největší síť občanských poraden v ČR (v současné době se jedná celkem o 41 občanských poraden v 56 místech v ČR) a zaměřuje se na poradenství v celkem 18 právních oblastech pro občany. Funguje už od roku 1997 a jejich služby jsou rovněž BEZPLATNÉ.

www.obcanskeporadny.cz

Asociace penzijních fondů ČR

- je zájmové sdružení právnických osob (zejména penzijních fondů), na jehož stránkách si můžete ověřit všechna kritéria pro výběr toho správného penzijního fondu.

www.apfcr.cz

Výpisy z obchodního nebo živnostenského rejstříku

- základní výpis z obchodního nebo živnostenského rejstříků, sloužící k ověření některé firmy nebo podnikající osoby, můžete zdarma a během několika vteřin získat na portálu justice.cz nebo v registru živnostenského oprávnění.

www.justice.cz

www.rzp.cz - registr živnostenského oprávnění

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

- na její pracovníky se můžete obracet v případě problémů s reklamacemi Vašeho zájezdu, na jejich stránkách najdete užitečné aktuální informace o dění v cílových destinacích a můžete si ověřit pojištění své vybrané cestovní kanceláře.

www.accka.cz

Drogový informační server

- na těchto stránkách najdete zejména kontakty na odborné instituce ve Vašem okolí v případě, kdy potřebujete vyhledat pomoc s jakoukoliv formou závislosti, ať už na drogách, alkoholu, hracích automatech, apod.

www.drogy.net

Sdružení na ochranu vlastníků automobilů - SOVA

- občanské sdružení zabývající se poradenskou a osvětovou činností související s vlastnictvím automobilů. Na jejich stránkách naleznete zejména vynikajícího průvodce koupí ojetého automobilu, který je doplněn řadou detailních fotografií a radí všem zájemcům o koupi ojetého vozu na co se zaměřit nejen po technické stránce.

www.sdruzeni-sova.cz

Portál Ministerstva práce a sociálních věcí

- na této adrese si můžete zdarma zjistit veškeré dostupné informace o pracovních agenturách, přečíst nabídku zaměstnání z Úřadů práce České republiky nebo využít on-line sociálního poradce. Portál dále nabízí spoustu statistických informací z oblasti zaměstnání a sociální sféry, odborné poradenství, a mnoho dalšího.

portal.mpsv.cz