Reklamy na rychlé zbohatnutí hraním rulety, aneb jak se peníze opravdu vydělat nedají

Reklamy na rychlé zbohatnutí hraním rulety, aneb jak se peníze opravdu vydělat nedají
Ilustrační foto | Zdroj: 

Na internetu můžete hodně narazit na slibování závratných výdělků hraním rulety online. Ačkoliv se v tomto případě nejedná přímo o podvod, je potřeba zmínit, že prezentované informace jsou více než zavádějící - takhle se totiž peníze opravdu vydělat nedají.

Většinou se po kliknutí na lákavě vypadající reklamu dostanete na jednoduché internetové stránky obsahující několik fotek elegantního mladíka nebo muže ve středních letech, jak pózuje u luxusního automobilu, vilky u moře nebo jiným způsobem dávající na odiv své bohatství. Na několika řádcích textu se pak můžete dozvědět, že onen okouzlující muž veškeré své bohatství nabyl díky „rafinovanému“ systému, se kterým dokáže vítězit v sázkách na ruletu v on-line kasinech.

Tento systém je velmi jednoduchý – prostě budete stále sázet na jednu barvu (červenou nebo černou, případně sudé nebo liché číslo), přičemž po každé neúspěšné sázce svou další sázku zdvojnásobíte až do okamžiku výhry. Ta díky postupnému zdvojnásobování sázek bude tak velká, že zaplatí všechny vaše předchozí prohry a ještě vám přinese zisk ve výši původní sázky. Na první pohled tak nezasvěcenému člověku může tento systém připadat jako skutečně geniálně jednoduchý a funkční, realita je naprosto ale jiná.

Za prvé tento systém nepočítá s možností, že padne nula, která nemá na ruletě ani červenou, ani černou barvu.

Zásadnějším problémem pak je, že každé on-line nebo živé kasino má zavedený určitý limit výše sázky, který nelze překročit. Z toho vyplývá, že uvedený systém může fungovat pouze do okamžiku, než vás v dalším zdvojnásobování sázek zastaví právě tento limit. A ačkoliv se maximální možná výše sázky může zdát jako dostatečná, s tímto systémem se k její hranici dostanete až překvapivě brzy. Podívejte se na následující příklad:

  • Maximální možná výše sázky je např. 30.000,- Kč
  • Budete sázet na jednu barvu a začnete se sázkou 100,- Kč

Nejprve tedy vsadíte 100,- Kč s tím, že budete vsázet pořád na červenou barvu. Po prvním kole padne černá barva, vsadíte tedy 200,- Kč zase na červenou. Ta ani nyní nepadne, takže už budete muset vsadit 400,- Kč. Opět padne černá, teď už budete muset vsadit 800,- Kč, aby případná výhra pokryla všechny vaše předchozí ztracené částky a ještě vám přinesla onen 100,- Kč zisk. A tak to jde dál a dál. Díky postupnému zdvojnásobování budete už v devátém kole muset vsadit 25.600,- Kč, a pokud ani tentokrát daná barva nepadne, další vaše sázka by musela být závratných 51.200,- Kč, což ovšem nepůjde právě kvůli již zmíněnému sázkovému limitu. Navíc abyste se tímto způsobem dostali až do devátého kola, museli byste mít celkem k dispozici více než 51.000,- Kč (=součet všech sázek od první stokoruny až po poslední sázku ve výši 25.600,- Kč) na všechny sázky, které jste dosud museli realizovat.

I kdyby vám v tomto případě daná barva padla, jak se asi budete cítit, když budete muset riskovat 51.100,- Kč kvůli možnému zisku pouhých 100,- Kč? A pak to celé postupovat znovu? A jestliže se vám devět kol zdá jako dostatečný počet pokusů na to, aby alespoň jednou „ta vaše“ barva padla, pak si buďte jistí, že v ruletě není až takovou vzácnou výjimkou ani patnáct a více stejných barev jdoucích po sobě. Takže i pokud s tímto systémem můžete ze začátku zaznamenat jisté drobné úspěchy a být v zisku několik stovek korun, brzy přijde špatná série a vy během několika minut prohrajete desetitisíce.

Na závěr ještě dodáme, že tento systém je známý už více než 200 let a je známý jako tzv. Martingale systém. Samozřejmě jej také notoricky znají všechna kasina na světě, a právě jako obranu proti němu jsou zavedeny již zmíněné limity výše sázek – ačkoliv i bez nich je funkčnost tohoto systému sporná, neboť sázející by musel mít k dispozici prakticky neomezené množství finančních prostředků v řádech desítek milionů korun.