Ukázka podvodného e-mailu ze zahraničí - tzv. nigerijský dopis

Ukázka podvodného e-mailu ze zahraničí - tzv. nigerijský dopis
Ilustrační foto | Zdroj: 

O podvodných dopisech zasílaných prostřednictvím elektronické pošty ze zahraničí jsme už na našich stránkách psali. Krátce po vydání článku nás kontaktovalo několik čtenářů, které toto téma zaujalo, se žádostí o bližší informace jak poznat takový podvodný dopis na první pohled.

Text jednoho z nich vám tedy přinášíme na následujících řádcích – jedná se o originální dopis, který přišel na soukromou e-mailovou adresu jednoho našeho spolupracovníka.

Jak si můžete všimnout, tento e-mail obsahuje všechny znaky podvodného dopisu:

1. Pochází od neznámého člověka ze zahraničí

2. Je psán velmi špatnou a lámanou češtinou, pravděpodobně po použití automatického překladače

3. Pisatel slibuje velkou finanční odměnu za pomoc

4. Pisatel po nás požaduje osobní údaje a další spolupráci

5. ...a navíc se jedná o jeden ze dvou nejklasičtějších scénářů: odesílatel dopisu pracuje jako bankovní úředník, na účtě, který nikomu nepatří našel velkou částku peněz a chce se s námi o ni rozdělit... Pokud bychom na tento e-mail odpověděli, následovalo by zasílání dalších zpráv ve kterých by po nás bylo požadováno sdělení dalších údajů, zejména zaměřených na naše bankovní konto, dále pak požadavky o složení "záloh", "uhrazení poplatků", "prostředků na uplacení", atd. atd.


From: Dr.David Silva [mailto:drdavidslv08@gmail.com]

Sent: Wednesday, January 19, 2011 12:07 AM
Subject: Od Dr.David Silva

Od Dr.David Silva
Harlesden, North West
Londýn

Vážený příteli.

Jsem Dr.David Silva z Harlesden, North West London, tady v Anglii. I práce pro USB INVESTIČNÍ Bank v Londýně. Píši vám z mé kanceláře, která bude mít obrovský přínos pro nás oba. V mém oddělení, je členem Skupiny výkonného Com-boru a Chief Risk Officer (Greater London Krajský úřad), jsem zjistil, opuštěné částku ve výši 15 milionů liber Velké Britská libra (patnáct milionů Velká britská libra) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků Pozdní Pan Steve Allen, který bohužel přišel o život při automobilové nehodě, včetně jeho manželky a jediná dcera.

Volba Vás kontaktovat se vzbudila z geografické povahy, kde žijete, obzvláště vzhledem k citlivosti této transakce. Banka úředníci bylo čekání na některý z příbuzných přijde-až k tomuto tvrzení, ale nikdo nemá dělat. Já osobně jsem byl neúspěšný při rozmisťování příbuzným po dobu 4 let, mám usilovat o váš souhlas k vám jako další příbuzný / Bude příjemce, aby zemřelého tohoto fondu tak, že výtěžek z tohoto účtu oceněn na 15 milionů liber liber bude převedena na bankovní účet jako další kin k pozdní Steve Allen.

To bude vyplacena, nebo sdílená v těchto procent, 60% pro mě a 40% na vás. Mám zajištěné veškeré nezbytné právní dokumenty, které budou použity k zálohování toto tvrzení jsme tvorby. Všechno, co musíte udělat, je vyplnit vaše jména na dokumenty a legalizovat to u soudu dokázat, jste zde jako oprávněný příjemce fondu.

Všechny Žádám nyní je vaše upřímná Co-operace, důvěrnosti a Trust k tomu, aby nás vidí tuto transakci prostřednictvím. Já vám zaručit, že to bude popraven za legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení zákona. Chci, abyste pochopili, že jsem pracoval v této banky na 17 let, a já jsem byl schopen zabezpečit všechny právní dokumenty k tomu, abyste dědit tohoto fondu

Uveďte, prosím, mi následující: jak jsme pár dní spustíme ji projít, je to velmi URGENT PROSÍM.

1. Celé jméno
2. Váš přímý mobilní číslo
3. Jsi Kontaktní adresa
4. Datum narození

S prošla metodický vyhledávání, rozhodl jsem se Vás kontaktovat doufat, že vás najdou tento obchod zajímavé. Prosím o Vaše potvrzení této zprávy a naznačuje váš zájem budu vám poskytne více informací. Endeavor dejte mi vědět vaše rozhodnutí co nejdříve.

S pozdravem,
David Silva

Mobilní telefon: +447011147967