Jak začít podnikat aneb založení s.r.o.

Jak začít podnikat aneb založení s.r.o.
Ilustrační foto | Zdroj: 

Začátky podnikání nebývají lehké. K vyřízení potřebných administrativních úkonů je zapotřebí nejen spousta času a peněz, ale zejména trpělivosti. Podnikat ale můžete začít i jednoduše, a to tak, že využijete nabídky společnosti, která vše potřebné vyřídí za Vás.

Nechcete-li spouštět rovnou do založení společnosti s ručením omezeným, můžete využít služeb pro založení živnosti. Prostřednictvím plné moci Vám bude vyřízen jakýkoliv druh živnosti včetně doprovodných administrativních úkonů, jako je například přihlášení k příslušnému finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovně.

Pokud se rozhodnete nepodnikat jako OSVČ, ale pustit se na místní trhy jako právnická osoba, můžete využít kompletních služeb založení společnosti. I tu samozřejmě, stejně jako živnost, lze založit vlastními silami. Pro mnohé živnostníky je však tento proces zdlouhavý a hrozí zde riziko, že něco opomenou. U specializované společnosti budete mít vše vyřízeno rychle a bez jakýchkoliv rizik.

Postup založení s.r.o.

Co tedy musíte pro založení společnosti s ručením omezeným udělat? Abyste vůbec započali celý proces, musíte samozřejmě vyplnit úvodní formulář s žádostí o tvorbu s.r.o. U některých firem je pak ještě požadována krátká registrace, aby se urychlila jejich komunikace s Vámi.

Poté už se spustí celý administrativní proces, o který se ale Vy samozřejmě vůbec nemusíte starat. Budou připraveny všechny potřebné dokumenty, které Vám budou zaslány na emailovou adresu s dalšími pokyny. Zde je zapotřebí, abyste je řádně podepsali, doložili složení základního kapitálu na Váš podnikatelský účet a vše poslali zpět.

Poté zaplatíte pouze poplatky spojené se založením společnosti, které se platí na úřadech za potvrzení, kolky apod. Tato částka se pohybuje kolem 16 000 Kč. Vy je samozřejmě nebudete dávat úřadům, ale přímo firmě, která vše vyřídila.

Další úkony již opět provede firma za Vás. Zpravidla do 2 až 3 týdnů Vám budou zaslány kompletní dokumenty, díky kterým se budete moci ihned pustit do podnikání se svou novou s.r.o. Pokud byste hledali rychlejší řešení, můžete kromě založení společnosti využít nákup ready made společnosti, která je připravena k podnikání i do 24 od podání žádosti o koupi.

-PR-